Kredi ve Borsa

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu ve Faiz Oranları


Türkiye’nin en büyük ağ sistemine sahip Devlet Bankası olan Ziraat Bankası kredi seçenekleri ile de öncü olduğunu belli etmektedir. Bireysel ve kurumsal kredileri ile her daim müşterilerinin yanında yer almaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası yurt dışı şubeleri ile dış ticaret kredilerinde yardımcı olmaktadır. Tarımsal kredilerde de ilk olarak kredi veren bankadır.

 

Bireysel Krediler

Tüketici kredileri; bireysel tüm ihtiyaçlarınızın finansmanını sağlamak amacıyla 36 aya kadar vadeli olan kredilerdir. Bu kredilerde ödeme seçenekleri sizin ödeme durumunuza göre ayarlanmaktadır. Ziraat Bankası kredi durumuna göre şahsi ve maddi teminat almaktadır. Kredi süresincede hayat sigortası yapılmaktadır. Kredinin aylık faiz oranı %1,60 olarak devam etmektedir. Başvuru için şubelere müracaat etmeniz gerekmektedir.

İndirimli Tüketici Kredisi; komisyon ücretinin sizin belirleyeceğiniz şekline göre bir faiz indirimine gidilmektedir. Kredi açılışında müşteri tarafından uygun görülecek tutarda özel komisyon tahsil edilmektedir. Bu şekilde faiz oranı ve dolayısıyla aylık taksit tutarı azaltılmaktadır. Başvuru yapmak amacıyla şubeye müracaat etmeniz gerekmektedir.

 

Masrafsız tüketici kredisi; bu kredi için öncelikle şubeye müracaat etmeniz gerekmektedir. Kredi tahsis ücretleri uygulanmayan tüketici kredisidir ve ayrıca istihbarat, haberleşme ücreti tahsil edilmemekte olup, kredi tutarı müşteriye net olarak ödenmesi sağlanmaktadır. Kredinin tahsisi ve kullandırım sürecince ilgili kredi ürünü için geçerli uygulama esas ve usulleri dahilin de işlemler Ziraat Bankası tarafından yapılmaktadır.

 

Tüketici Avans Kredisi, eğitim kredisi aylık faiz oranı % 1,60, ipotekli bireysel finansman kredisi aylık faiz oranı %1.42, arsa kredisi aylık faiz oranı %1,42, yasa kapsamındaki ipotekli bireysel finansman kredisi aylık faiz oranı %1,42, yasa kapsamındaki ipotek teminatlı kredi transferi, bireysel işyeri kredisi ve ortak işyeri kredileri aylık faiz oranı %1,42 olarak devam etmektedir.

 

Taşıt Kredisi; araç almak isteyenler için ister sıfır km olsun, ister ikinci el olsun 48 aya kadar kredi kullandırım imkanı vermektedir. Alınan araç 5 yaşına kadar olmak zorundadır. Araç için gerekli olan tüm sigortalar yaptırılmak zorundadır. Kasko yaptırmak istemeyen taşıt kredisi alanlar için faiz oranı değişmektedir. Taşıt kredisi kaskolu araçlar için %1,39 ve kaskosuz araçlar için % 1,50 olarak belirlenmiştir.

 

Konut kredisi; konut ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla 120 aya kadar kredi kullandırımı

sağlamaktadır. Konut ekspertiz değerinin %75 kadar kullandırım yapılmaktadır. İpotek teminat alınmakta olup bankanın isteğine göre ek teminat alınabilir. Kredi bitinceye kadar hayat, konut ve de zorunlu deprem sigortası yapılmak zorundadır. Aylık faiz oranı %1,16 olup seçeneklere göre de değişmektedir. Anlaşmalı konut kredisi, OYAK üyelerine özel konut kredisi, komisyonsuz konut kredisi, ilk yıl sadece faiz ödemeli konut kredisi, transfer konut kredisi, inşaat tamamlama kredisi, Ortak konut kredisi şeklinde değişmektedir. Faiz oranları da aylık %1.12’den başlamakta uygun olduğunuz kredilere göre %1,35’e kadar olmaktadır.

Kredi başvuruları şubelere müracaat ederek değerlendirilmektedir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir