Kredi ve Borsa

Ziraat Bankası Gram Altın Fiyatları


Ziraat Bankası Gram Altın Fiyatları

Altın yatırımı yapmak isteyenler Ziraat Bankası aracılığıyla altınlarını birikime dönüştürme imkanı bulmaktadır. Çalınma veya işçilik maliyetleriyle ilgili kaygılarınızı ortadan kaldırmak için Ziraat Bankası altın hesabını kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası şubelerini ziyaret eden müşteriler nakit para karşılığında vadesiz altın yatırımı yapabilmektedir. Ziraat Bankası’nda gram altın satışları da gerçekleştirilmektedir.  Birikim yaptığınız altın hesabınızı istediğiniz an nakde dönüştürme imkanın sunulmaktadır. Altınları nakde çevirirken düşük ayar sorunu veya işçilik maliyetleri gibi altın değerini düşüren mazeretlerle karşı karşıya kalmanız mümkün değildir.

Yatırım Hesapları Üzerinden Gram Altın Alımı Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Ziraat Bankası müşterilerine altın yatırımı yapmak istemeleri halinde gram altın alım satım hizmeti vermektedir. Ziraat Bankası’ndan gram altın almak isteyen müşterilere herhangi bir fiziki teslimat yapılması söz konusu değildir.

Ziraat Bankası’ndan alınan gram altının saflık derecesi 995/1000 olarak belirlenmiştir.  Ziraat Bankası’nda gram altın ile ilgili işlem yapmak isteyen müşteriler 0,01 gram minimum işlem limitiyle yatırım yapma imkanına sahip olmaktadır. Yatırım hesabı üzerinden gram altın alım satım faaliyeti işlemleri saat 09.30 – 16.00 ile 18:30 – 08.00 arasında gerçekleştirilmektedir.

Gram altın yatırımı yapmak isteyen müşteriler için tam, çeyrek ve yarım altın dengi satışlar gerçekleştirilmektedir. Tam altın dengi gram altın 6,44 gr, yarım altın dengi gram altın 3,22 gr, çeyrek altın dengi gram altın ise 1,61 gr olarak Ziraat Bankası tarafından satışa sunulmuştur.

Ziraat Bankası Gram Altın Fiyatları Ne Kadardır?

Ziraat Bankası gram altın fiyatları alış 145.3930 olarak belirlenirken; satış fiyatı 146.5601 olarak belirlenmiştir. Yatırım hesabı bulunan müşteriler istedikleri miktarda internet bankacılığı veya Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla gram altın alma imkanına sahip olmaktadır. Gram altın alım satımı esnasında herhangi bir vergi kesintisi yapılmamaktadır.

Ziraat Bankası’nda sadece TL cinsinde değil USD döviz cinsinde de gram altın işlemleri yapılabilmektedir.  Ziraat Bankası’nda gram altın yatırımı yapmak isteyen müşteriler istediği miktarda gram altın yatırımı yapmaktadır. Gram altın alım ve satım işlemleri Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla kolayca gerçekleştirilmekte ve gram altın kısa sürede nakde dönüştürülebilmektedir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir