Kredi ve Borsa

Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi


Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi

Bankalar, dönem dönem özel isimlerle kampanyalı kredilerle müşterilerinin acil ihtiyaçları için ihtiyaç kredileri vermektedirler. Bunlar, yılbaşı kredisi, bayram kredisi, eğitim kredisi gibi özel başlıklarla ekranlara yüklenir.

Müşteri temsilcisinin ekranlarındaki özel bir kodla kredi ekranına giriş yapılarak hazırlanan kredi formu ile otomatik olarak müşterinin ihtiyacı olan kredi, kampanyalı faiz oranları ile kullandırılabilmektedir.

Süreli olarak açılan bu özel kredi kampanyalarının özel kullandırım şartları da bulunmaktadır. Eğitim kredisi şartları veya bayram kredisi şartları farklı içeriklerde olabilmektedir. Kampanya özelinde sadece kimlikle, gelir belgesi ibraz etmeden, SSK dökümü ile kredi kullandırılması da mümkündür.

Öğrencilere Eğitim Kredisi Verilir Mi?

Öğrenci harçlık hesabı kendi bankasında olan, düzenli olarak ailesinden harçlık alan veya düzenli olarak devlet destekli karşılıklı ya da karşılıksız burs ödeneği alan öğrencilere, 18 yaşını aşmış olma şartı ve harçlık hesabı ile burs evraklarının ibrazı ile kredi kullandırılabilmektedir.

Öğrenci kredisi ile birlikte, sınırlı bir limiti olan ve ebeveyn imzasıyla doldurulan formlar ile Yapı Kredi öğrenci kredi kartı da öğrencilere sunulan bir hizmet olarak teklif edilebilmektedir. 18 yaşını aşmış bile olsa, bir yerde sigortalı olarak çalışmayan öğrencilerin kredi kartı başvurularında ebeveynin bilgisinin ve imzasının olması banka prosedürü gereği istenmektedir.

Eğitim kredileri, genellikle eğitim-öğretim dönemlerine yakın tarihlerde kullanıma hazır hale getirilir ve bir-iki ay kadar sonra kampanya sonlandırılır. Özel ve indirimli faiz oranlarıyla açılan bu krediler, eğitime desteği de gerçekleştirmektedir.

Eğitim Kredisinin Geri Ödeme Şartları

Bankanın prosedürleri ile belirlenmekle ve değişiklik olması muhtemel olmakla birlikte eğitim kredilerinin geri ödeme şartları da ihtiyaç kredilerinin ödeme şartlarıyla benzerlik göstermektedir.

Öğrencilere veya çalışan anne babalara verilen eğitim kredisinde de hayat sigortası gibi normal prosedürler eksiksiz olarak yerine getirilmektedir. Öğrenci kredisi veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, bu kredilerin geri ödemelerini uzun zamana yayabilmekte olduğundan ödeme taksitleri daha düşük olabilmektedir.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir