Kredi ve Borsa

Şekerbank Kredisi Ve Başvurusu


Şekerbank Kredisi Ve Başvurusu

İşletme ve tarım, ticari ve KOBİ, Kurumsal ve bireysel bankacılık alanında kendini oldukça geliştirmiş olan Şekerbank, 1953 yılından bu yana faaliyetlerini oldukça etkin bir şekilde devam ettirmektedir. Şekerbank’ın tarihini bakılacak olursa eğer, kooperatif üyesi pancar üreticisinin küçük birikimleriyle kurmuş olduğu bir bankadır. Bu küçük işletmenin finansmanı ise, tarım ve şeker sanayisinden gelen kaynaklarla sağlanmış ve ileriki dönemlere kadar gelmiştir.

Türkiye’nin anahtar bankası olarak Şekerbank’ın tanıtılması, tüm faaliyetleri doğrultusundaki uzmanlığı, yapmış olduğu yatırımlar, özellikle enerji alanındaki fikirleri, verimliliğin esas alındığı tüm yatırımlara destek olması ve girişimcileri destekleyici tavır sergilemesinden dolayı kaynaklanmaktadır. İşte bu sebepten dolayı, Şekerbank özellikle gelmiş olduğu noktayı unutmayarak her zaman çiftçiye, küçük esnafa yönelik olarak sunmuş oldukları fırsatlar ve kalkınma amaçlı krediler yaygın müşteri portföyüne sahip olmasını sağlamıştır. Rekabet piyasası içerisinde unmuş olduklarıyla birlikte, hem yerel bankacılıkta hem de yaygın şube ağı politikasıyla oldukça farklı bir pozisyonu yakalamıştır.

Şekerbank Kredisi ve Fırsatları

Şekerbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu kredi fırsatları arasında bulunan İhtiyaç Kredisi, tüm ihtiyaçlara yönelik olarak hazırlanmış, çeşitli vade ve taksit seçenekleri ile müşterilerine sunulmaktadır. İhtiyaç kredileri içerisinde bulunan Konut Kredisi, kira ödemekten sıkılıp kendi evinin olmasını arzulayan kişiler için sunulan bir kredidir. Bu kredi sabit faizli olarak kullanılmak istenirse eğer, taksitlendirme seçenekleri bulunmaktadır. Eşit taksitler halinde, artan taksit veya esnek ödeme koşulları ile kullanım mümkündür. 10 yıllık vadelerle yararlanılabilmektedir. Aynı zamanda satın alınmak istenen konutun ekspertiz değerinin %75 oranında kredi kullanılabilmesi mümkündür. Ayrıca teminat, yani bir güvence olarak satın almış olduğunuz evin teminat gösterilmesi yeterli olmaktadır.

Taşıt Kredisi, diğer bankalarda da olduğu gibi 0 el veya kullanılmış 2. El arabalar için bir ayrım söz konusu olmaktadır. 2. El diye tabir edilen daha önce kullanılmış olan araçlar için, 15 yaş sınırı getirilmektedir. 15 yılı aşmış olan araçlar için kredilendirme imkânı bulunmamaktadır. 0 km olan araçlarda ise, nihai fatura değeri tutarının, 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 50.000 TL’yi geçmesi halinde ise %50 yüzdeliğinde kredilendirme imkânı sunulmaktadır.

Eko kredi ise, Şekerbank’ın ideolojik olarak en çok üzerinde durmuş olduğu ve yatırımını bu yönde gerçekleştirmiş olduğu, verimlilik, tasarruf adına çıkarılan bir kredidir. EKO Kredi, enerjiyi ve emeği korumaya yönelik oluşturulan projeler için tasarlanmış olan bir kredilendirme seçeneğidir. Eko Kredi ile Yalıtım Kredisi, Verimli Isıtma e Soğutma Kredisi, A Sınıfı Elektrikli Cihazlar Kredisi, Verimli Aydınlatma Kredisi ve Güneş Enerjisi Kredisi gibi çeşitlendirmesiyle elektriğe, yakıta, suya ve doğalgaza yapılan harcamalarda ödenilen tutarı azaltmak mümkün olmaktadır. Bu kredi esnek vadelerle ister 4 ay erteleme ile isterseniz 3 ayda bir ödemenin gerçekleşmesiyle kullanmak mümkündür.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir