Kredi ve Borsa

Polis Maaşı Ne Kadar?


Polis Maaşı Ne Kadar?

Emniyet hizmetleri sınıfında yer alan polislerin maaşları hakkında merak ettiğiniz bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça fazla alım yapılan bu şanlı ve onurlu mesleğin maaşını merak edenler için tüm detayları buradan sizlere açıklamak istiyoruz.

Öncelikle ek gösterge içerisinde yer alan detaylar ile birlikte bir polisin ortalama aldığımı maaşın Temmuz zammından sonra  polis maaşı 4 Bin TL’nin üzerinde olduğunu açıklayarak başlamak istiyoruz.

Polis Maaşı Derece ve Kıdem Etkisi

Derece ve Kademe esasına göre farklılık gösteren polislik maaşında aylık taban maaşın 76 Olduğunu belirtmek istiyoruz. Ek gösterge olarak 51 TL gelen polise, taban aylık cinsinden yapılan ödeme ise 1600 TL’dir.  Ayrıca birçok yan ödemesi de bulunan bu meslekte yeni başlayan bir polis memurunun aldığı maaşın net olarak 4 Bin TL civarında bulunduğunu belirtmek istiyorum.

İl Faktörü

İlden ile , kıdemden kıdeme değişkenlik gösteren polislik maaşının yukarda bahsettiğimiz net rakamı 4 Bin TL civarında karşımıza çıkmaktadır. Evli v çocuklu olanlara da ayrıca farklar veren Emniyet Müdürlüğü’nün polisler için son zamanlarda yürüttüğü zam çalışmasından sonra bakalım polislerin maaşı ne kadar olacak merak konusu olmaya başladı.

Aynı zamanda doğuda şark hizmeti geçen bölgelerde görev yapan polislerinde şark hizmet farkı olarak biraz daha fazla ücret aldıkları da maaşları arasında değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Bu yüzden polislerin net maaşı hakkında detaylı bir bilgi sunmanın faydalı olmayacağını ancak 4 Bin TL civarında bir maaş aldığını buradan açıklamak istiyoruz.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir