Kredi ve Borsa

Odeabank Kimlere Kredi Veriyor ve Faiz Oranları Nelerdir?


Odeabank, Türkiye’nin en yenilikçi ve en dinamik bankası olarak kendisini konumlandırmıştır. Özel banka sektöründe yer alan Odeabank, güçlü sermayesi ve çeşitli yönetim anlayışıyla müşteri odaklı çalışmayı sürdürmesi sebebiyle 2015 yılını da oldukça iyi sonuçlarla bırakmıştır. 2016 yılında ise, etkin risk yönetimi prensibi ve verimli olan teknolojik yapısı, müşterilerine sunmuş olduğu fırsatları beraberinde getirmektedir.

Kurumsal Ticari Bankacılık alanında sürdürmüş olduğu faaliyetleri, enerjiden gayrimenkul sektörüne, demir çelikten iletişime ve perakendeden inşaat ve taahhüt sektörüne varana değin çeşitli alanlarda kredi büyüklüğünü hedeflemiş ve bu hedefe finansman çözümler üretilmesini sağlamıştır. KOBİ Bankacılığı alanında yürütmüş olduğu faaliyetlerde ise, en küçük işletmeye dahi ulaşabilme amacı gütmektedir. Bu amaç doğrultusunda da kişiye özel bankacılık anlayışıyla birlikte çeşitli üretimlerde bulunarak, ihtiyaca yönelik finansman sağlamaktadırlar. Özellikle her işletmeye yönelik olarak uygulanan özel müşteri temsilcisi ve her bir sorun olduğunda ulaşabilme durumunu yaratmaları da, işletmelerin uzun soluklu olarak Odeabank ile çalışabilmelerini sağlamaktadır.

Bireysel, ticari ve kurumsal alanda sunmuş oldukları stratejik planlar doğrultusunda, çeşitli üretimlerde bulunmaktadırlar. Ticari krediler kapsamında sunmuş olduğu krediler;

Rotatif Krediler; borçlu cari hesap şeklinde işlem gören, belirtilen vade ve limit dışına çıkmamak koşuluyla her an kullanılabilecek olan, kısa süre içerisinde olan nakdi ihtiyacı karşılamak adına kullanılan kredidir. Faiz tahakkuku 3 ayda bir yapılmakta olup aynı zamanda, vadesi ve faiz oranı kullanılan zamanda sabitlenmemektedir.

Spot Krediler; bir defalığına kullanıma açık olan finansman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kredidir. Kredi faizi ve anaparası, vade tarihinde kapatılan bir kredi çeşididir. Faiz oranı sabittir.

Kredili Mevduat Hesabı; mevcut bulunan hesapta kullanılabilir bakiye 0 olsa dahi, daha öncesinden sizin için belirlenmiş olan limit çerçevesinde kullanımı mümkün olan kredidir.

İskonto Kredisi; nakde çevrilebilen bir kredi türüdür. Çek, senet gibi ticari amaçlı kullanılan işlemlerin vade tarihi gelmediği zamanda, vadesinden önce ciro ve teslim yoluyla nakde çevrilme işlemidir.

Kurumsal Krediler içerisinde ise;

İşletme Kredisi; yurtdışından döviz şeklinde alınan ve bankalar aracığıyla Türk Lirası veya DEK olarak kredilendirilebilen bir kredi sistemidir. Herhangi bir vade kısıdı olmaması ve esnek ödeme koşulları sebebiyle oldukça talep edilmektedir.

Döviz Kredileri; ihracat veya ihracat sayılan satışların, döviz kazandırması faaliyetlerin sürdürülmesine yönelik olarak uygulanan ihracat taahhüdünün yerine getirilmesi amacıyla kullanılan kredidir. Bu ihracat taahhüdü yerine getirildiği anda vergi, resim, harç ve fon muafiyeti sağlanmamaktadır.

Yatırım Kredileri; yatırım ihtiyaçlarında kullanılması en faydalı olan kredidir. Nakdi veya gayri nakdi olması itibariyle hazırlanan iş planı, sektör analizleri ve nakit akış projeksiyonları çerçevesinde oluşturulmaktadır.

Odeabank Bireysel Krediler;

İhtiyaç duyulan her noktada kullanılabilir olan kredilendirmelerdir. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi gibi çeşitli kredilendirme seçenekleriyle müşteriye sunulan kredilerdir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir