Kredi ve Borsa

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?


Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler öncelikle ne kadar krediye ihtiyaçları olduğunu ve aylık kredi ödeme tutarını belirlemelidir. Ne kadar kredi çekileceği belirlendikten sonra en uygun krediyi bulmak önemlidir.

Tüm bankaların kredi seçenekleri incelenmeli ve bütçeniz için en ekonomik kredi çeşidi tespit edilmelidir.  Pek çok kişi konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi çekmek için bankaların yolunu tutmaktadır. Kredi başvurusu yapmanın üç ayrı yolu bulunmaktadır. Şubeden, cepten sms’le veya internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapmak mümkündür.

Şubeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi yüz yüze iletişim kurmanın gerekliliğine inanmaktadır. Bu nedenle şubeden kredi başvurusu yapmayı tercih eden müşteriler öncelikle kredi ile ilgili araştırma yapmalı ve uygun gördüğü banka kredisi için şube üzerinden başvuruda bulunmalıdır.

Şube üzerinden kredi başvurusu yaparken aklınıza takılan tüm soruları sorma imkanına sahip olabilirsiniz.  Şubeden kredi başvurusu yaparken kredi çeşitlerini inceleyerek kendiniz için en uygun krediye ön başvuruda bulunabilirsiniz.

Şubeden kredi başvurusu yapmak için nüfus cüzdanı veya ehliyetinizin yanınızda olması gerekmektedir. Şube başvurusu sonrasında onaylanan krediler için ek evraklarda istenmektedir. Maaş bordrosu, adınıza kayıtlı olan son üç aylık elektrik, telefon, su veya telefon faturası ile ikametgah belgesi istenen ek evraklardır.

Cepten SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka şubesine gitmek istemeyen müşteriler kredilerinin hızlı bir şekilde değerlendirilebilmesi için SMS yoluyla kredi başvurusu yapmaktadır. Cepten SMS yoluyla kredi başvurusu yapan müşterilerin ön başvuru işlemleri gerçekleşmiş olur.

Ön başvurusu onaylanan müşteriler kredi başvurusu için gerekli evraklarla birlikte banka şubelerine başvurmaları gerekmektedir.  SMS ile kredi başvurusunda bulunan müşteriler TC kimlik numarasını göndererek ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilmektedir.

İnternet Üzerinden Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyenlerin ilgili bankanın internetten online başvuru formunu doldurmaları yeterlidir. Online başvuru formunu doldurmak kredi başvurusunda ön başvuru niteliğine sahiptir.

İnternetten kredi başvurunuzun onaylanması halinde gerekli evraklarla birlikte şubeye müracaat etmeniz gerekmektedir.  İnternet üzerinden başvuru yapanlardan şube başvurusuna göre daha az bilgi istenmektedir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir