Kredi ve Borsa

İş Bankası Gram Altın Nasıl Alınır ?


İş Bankası Gram Altın

Yatırım konusunda alternatif arayanlar için farklı önerileriyle müşterilerine hizmet vermekte olan bankalar, gram altın hesabı uygulamasıyla, pek çok altın yatırımcısının derdine derman olmuş gibi görünüyor. iş Bankası Gram Altın hesabı da bu alanda müşterilerinin altın yatırımlarının güvende olması hizmeti sunmaktadır.

Gram altın hesabının en güzel yanı, yatırımcının altınlarının güvende olmasının sağlanmasıdır. Fiziki olarak altının bulunmadığı bu hesap üzerinden yatırım yapmak isteyenler, bankaların mesai saatleri içinde şubelerden, internet bankacılığı veya ATM makinelerinden 7/24 alım satım yapabilmektedirler.

Gram altın hesabı, diğer tüm döviz hesapları gibi online olarak işlem yapılmaya müsait hesaplardır. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası altında açtırmış olduğunuz Türk Lirası hesabı ile birlikte gram altın hesabı açtırmış olmanız, altın alım satımı yapabilmeniz için yeterli olmaktadır.

Evdeki Altınlarla Gram Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Her bankada olduğu gibi İş Bankası da gram altın hesabı açmak isteyen müşterilerine eksper eşliğinde altınların hesaba aktarılması hizmetini sunmaktadır. Evlerde bulunan, yatırım amaçlı alınmış olan ya da artık kullanılmayıp atıl bekleyen altın ürünlerinizi İş Bankası şubelerine fiziki olarak getirmenizle altın hesabı açılışı işlemlerinize başlanmaktadır.

1 gram altının o günkü değeri ile sizin gram altın hesabınızdaki tutar çarpılarak hesabın Türk Lirası karşılığı değeri hesaplanabilmektedir. İş Bankası altın hesabı kullananlar, evlerinde atıl bekleyen ve her an çalınma riski ile karşı karşıya olan altınlarını güvence altına almakta, 7/24 işlem yapma imkanına sahip olmaktadırlar.

iş Bankası Gram Altın Hesabında İşlem Yapılması

Gram altın hesabı açtırmak için, Türkiye çapında her şubede belli bir gün İş Bankası altın günleri olarak belirlenmekte olup, o gün o şubeye altınların değerini belirleyecek uzman eksper gelmektedir.

Eksper tarafından değerinden alınan altınlarınız ile gram altın hesabı açtırdıktan sonra döviz hesabı gibi gram gram altınlarınızı TL’ye çevirebilir, ya da TL hesabınızdan gram altın hesabınıza yatırım yapabilirsiniz.

Fiziki olarak getirmiş olduğunuz altınlar, altın piyasasının o günkü kurları ve eksperin değerlendirmesi ile hesaplanmakta, kaç gram ve kaç Türk Lirası değerinde olduğu tespit edilmektedir. Gram altın hesabında yer alan tutar 30 ise, 30 gram altınınız var anlamına gelmektedir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir