Kredi ve Borsa

İş Bankası Altın Hesabı


İş Bankası Altın

İş Bankası altın hesabı vadeli ve vadesiz altın hesabı olarak ikiye ayrılmaktadır. Altın havalesi yapabileceğiniz İş Bankasında altın biriktiren talimat vererek yatırımlarınızı altın olarak değerlendirebilirsiniz. Sizin adınıza yatırımlarınızı altına dönüştüren İş Bankası, güvenilir bir şekilde birikimlerinizi muhafaza etmektedir.

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı

İş Bankası altın hesabı sayesinde yatırımlarınızı altın olarak değerlendirme imkanına sahip olabilirsiniz. Vadesiz altın hesabınızda bulunan altınları dilediğiniz zaman nakde çevirebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İşbank altın hesabı sayesinde altınlarınızı çalınma gibi risklerden koruyabilir ve içiniz rahat bir şekilde yatırım yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Vadesiz altın hesabı açtırmak isteyen müşteriler internet şubesi veya İşCep aracılığıyla hesap açtırma imkanına sahip olmaktadır.

Vadesiz altın hesabı sayesinde küçük tutarlarla bile yatırım yapma imkanı sunulmaktadır. Vadesiz altın hesabını kullanan müşterilerden herhangi bir masraf ya da komisyon alınması söz konusu değildir.

İş Bankası Vadeli Altın Hesabı

İş Bankası vadeli altın hesabı çalınma riski olmadan altın birikimi yapmanızı ve birikimleriniz üzerinden faiz getirisi elde etmenizi sağlamaktadır. Vadeli altın hesabı açmak isteyen kişiler minimum 10 gram altın ile hesap açtırma imkanına sahip olmaktadır.

Vadeli altın hesabı açtırmak isteyen müşterilerimiz 6 ay ile 1 yıla kadar vadelerle hesap açtırmaktadır. Vadeli altın hesabı açmak isteyenler vadesiz Türk lirası hesabındaki paraları veya vadesiz altın hesabındaki altınları kullanarak hesap açtırabilmektedir.

Vadeli altın hesabını tercih eden müşteriler sadece faiz getirisinden faydalanmakla kalmıyor altının yükseliş miktarından da faydalanma imkanına sahip oluyor. Vadeli altın hesabı açtırmak isteyenler internet şubeleri veya İş Bankası şubeleri aracılığıyla kolay bir şekilde hesap açtırabilmektedir.

Altın Havalesi Nasıl Yapılır?

İş Bankası altın havalesi yapmak isteyen müşteriler vadesiz altın hesabı üzerinden havaleleri gerçekleştirmektedir. Altın havalesi yapmak için İş Bankası şubelerini, internet şubesini veya telefon bankacılığı şubesini kullanabilirsiniz.

Altın havalesi işlemleri esnasında gram altın transferi gerçekleştirilebilmektedir. Altın havalesi yapmak için sadece yurt içi İş Bankası şubeleri tercih edilmelidir. Altın havalesi yapmak isteyen müşteriler küçük miktarlarda dahi havale yapabilmektedir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir