Kredi ve Borsa

İş Bankası Açık Pozisyonlar


İş Bankası Açık Pozisyonlar

İş Bankası’nda çalışmak isteyenler işe alım sürecinde farklı değerlendirmelere tabi tutularak işe alınmaktadır. Yazılı sınav ve mülakatlara tabi tutulan adayların uygun görülmesi halinde işe alım süreci gerçekleştirilmektedir.

Adaylar işe alım sürecinde yazılı sınava tabi tutulmaktadır. Yazılı sınav çerçevesinde adaylara sayısal, sözel ve mesleki yeterliliklerini ölçmek üzere sınav uygulaması yapılmaktadır. Yazılı sınav sonrasında adaylara değerlendirme merkezi uygulamaları, yetkinlik mülakatları, panel mülakatları ve kişilik envanterleri gibi pek çok değerlendirme aracı uygulanmaktadır.

İş Bankası Kariyer Fırsatları

İş Bankası kariyer fırsatları oldukça fazladır. Banka bünyesinde yöneticilik vazifesi kurum çalışanları tarafından gerçekleştirilmektedir.  Banka çalışanlarının başarılı bir kariyer planı gerçekleştirmesi halinde kariyer yolları her zaman çalışanlara açıktır.

İş Bankası’nda işe alım sürecinde iki aşamalı sınav modeli tercih edilmektedir. Hem memurlar hem de yöneticiler için iki aşamalı sınav modeli kullanılmaktadır. İş Bankası bünyesinde müfettiş yardımcısı veya uzman yardımcısı olarak çalışanlar yeterlilik ve kıdem sınavlarına girerek yükselme imkanına sahip olmaktadır. Fırsat eşitliği kriterini benimseyen İş Bankası tüm çalışanlarına kariyer yolunda eşit fırsatlar sunmaktadır.

İş Bankasında Alım Yapılan Pozisyonlar Nelerdir?

İş Bankası’nda çalışmak isteyenler için pek çok alım yapan pozisyon bulunmaktadır. İş Bankası açık pozisyonları bankanın resmi internet sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

İş Bankası’nda çalışmak isteyenler memur, takip memuru, ihtisas elemanı, uzman yardımcısı, müfettiş yardımcısı, özel güvenlik görevlisi ve şoför gibi pozisyonlarda çalışma imkanı bulmaktadır.

İş Bankası Açık Pozisyonlar İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

İş Bankası’nda memur olarak çalışmak isteyen kişilerde aranan bazı özellikler bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya askerliğinin tecilli olması, kamu haklarından yoksun olmamak, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, sağlık durumunun her yerde çalışabilmesine olanak sunması ve üniversitelerin hukuk, iktisat, muhasebe, sermaye piyasası, sigortacılık, matematik, işletme, maliye, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler ve uluslararası ticaret gibi 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun olmak şartı İş Bankası memur alım sürecinde aranan kriterlerdir. Başvurular değerlendirildikten sonra uygun adaylara sınav daveti gönderilmektedir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir