Kredi ve Borsa

ING Bank Kredi Çeşitleri ve Kredi Alma


ING Bank Kredi Çeşitleri ve Kredi Alma

ING Bank, sürdürmüş olduğu faaliyetleri kapsamında müşteriler, hissedarlar, tedarikçiler ve toplum yer almaktadır. Kısacası herkese dokunana projeler ile görevlerini idam ettirmektedir. Değerleri etrafında çalışmalarını sürdürürken, oluşan yenilikleri de takip etmek ve gündemde olmak amaçları arasındadır. Bu sebepten dolayı, bünyesinde bulundurmuş olduğu müşteri portföyünü canlı tutmak ve yeni müşteri edinmek amacıyla birçok yeniliklerle gündeme gelmektedir. Uygulamış olduğu pazarlama politikası sayesinde, hazırlanmış olan avantajlar ve fırsatlar reklam ve internet sayesinde ulaşılabilirliği arttırmaktadır. Kredilerde bunlardan bir tanesidir. Her zaman var olan kredilere ek olarak, bazı zamanlarda kitleye yönelik olarak da kredi sunmaktadır. Bu krediler arasında İhtiyaç Kredileri oldukça tercih edilen krediler arasında yer almaktadır.

İhtiyaç Kredisi, müşterilerine yönelik sunulan tüm ihtiyaçlara yönelik olarak hazırlanan kredi olması itibariyle kullanılmaktadır. Bu kredinin alınması için, Risk Raporu dikkate alınmaktadır. Risk Raporu’nun ne olduğuna dair bazı açıklamalarda bulunulacak olunursa eğer; Risk Raporu borç, limit ve performans ölçümünün gerçekleştiği bir özettir. Bu rapor, kişi veya ticari işletme dâhil olmak üzere, bankacılık sistem, içerisinde bulunan ve her türlü kredi ürünlerine sahip olan kişilerin bilgilerinin değerlendirildiği bir rapordur. Banka için oldukça önem derecesi yüksek olan bu rapor, kişilerin ne zaman ödemelerini gerçekleştirdiği veya gecikme yapıp yapmadığına dair olmak üzere her türlü finansal işlemlerin yürütülmesine yönelik bir çalışmadır.

Bu durumda kredi başvurularında oldukça önem arz etmektedir. Bu rapordaki değerlendirmeye yönelik olarak, not sistemi uygulanmaktadır. Bu nota uygun olarak da kredi başvuru süreci değerlendirilmektedir. Karşılıklı güven içerisinde yürütülmesi gereken bu işlemler için, herhangi bir finansal işlem gerçekleştiğinde, Ing bank kredi kullanımında bulunan müşterinin bu borcun geri ödemesini rahat bir şekilde tamamlayabilmesi gerekmektedir. Oluşabilecek olan herhangi bir sıkıntı ile her iki taraf da etkilenecektir. Bu istenilmeyen bir durumdur.

Ing Bank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi,  Risk Raporu’nun değerlendirmesine uygun olarak, geçerli notu olan kişilerce kullanılabilen bir kredidir. Kişiye özel fiyatlandırmalar mümkün olurken, uygun faiz oranları dikkat çekmektedir. 100.000 TL’ye kadar bir kullanım söz konusu iken, 36 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca bu rakam baz alındığında, faiz oranı %1,44 olarak uygulanmaktadır. Aylık taksit tutarı 379 TL iken, kredi tahsis ücreti 50 TL olmaktadır. Ayrıca aylık ve yıllık olarak toplam maliyet oranına bakılacak olunursa eğer; aylık maliyet toplamı %1,81 ve yıllık toplam maliyet tutarı ise, %24,14 oranında olmaktadır. Tüm bu hesaplama eşit taksitli kredi olarak adlandırılabilmektedir.

Ayrıca faiz oranları her kredi de olduğu gibi oldukça önemli olan bir konudur. İhtiyaç kredilerinde belirli tutarlarda kredi kullanımına göz atılacak olursa eğer; Mini Kredi denilen 3,000 TL tutar için faiz oranı %1,99, Eşit Taksitli Kredi olan 5,000 TL kredi için %1,49, Eşit Taksitli Kredi’de 10,000 TL tutarında %1,49 ve 20,000 TL tutarında ise, aynı şekilde %1,49 faiz oranı uygulanmaktadır.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir