Kredi ve Borsa

Gelir Belgesiz Kredi


Gelir Belgesiz Kredi

Bankadan kredi kullanmak isteyenler için en sıkıntılı aşama bankaların liste halinde müşteriye sundukları ve farklı yerlerden toplanarak hazırlanması gereken evraklar olmaktadır. Müşteri tarafından hazırlanması gereken bu evraklar, kredi kullandırımında ön onay almış kişilerden istenmektedir.

Kredi evrakları istenmeden müşterinin sözlü beyanına göre, ekran üzerinden müşterinin bilgileri girilir, talep ettiği kredi tutar olumlu olursa Genel Müdürlüğün ilgili birimleri tarafından ön onay verilir.

Ön onay almış olan kredinin kullandırılabilmesi için, sözlü olarak beyan edilen bilgilerin belgelendirilmesi gerekmektedir. Farklı kampanyalarla kendi müşterilerine bankalar bazı durumlarda gelir belgesi olmadan kredi kullandırabilmektedir.

Kredi Kullandırımında Gelir Belgesi Hangi Durumlarda İstenmez

Gelir belgesi, kredi kullandırımının en önemli belgeleri arasında yer almakta olup, bazı durumlarda, müşteriye özel olarak gelir belgesi istenmeyebilir. Maaş ödemesini aldığı bankadan kredi çekmek isteyen müşterilerden tekrar bir gelir belgesi istenmeden, hesap hareketlerindeki maaş ödemesi beyanı, gelir belgesi yerine kullanılabilecektir.

Ziraat Bankasının kurumsal müşteri portföyünde yer alan şirket ortakları, bireysel olarak ihtiyaç vb kredi kullanmak istediklerinde Ziraat Bankası gelir belgesi olmadan kredi kullanma avantajından yararlanabilirler. Şirket evrakları bankanın bünyesinde yer aldığından tekrar bir gelir belgesi talep edilmeyecektir.

Gelir belgesiz kredi, kurum kimliğine sahip ve devlet memuru statüsünde çalışan kişilere de kullandırılabilmektedir. Bankaların özel kredi kampanyaları arasında zaman zaman memurlara gelir belgesiz kredi kullandırdıkları bilinmektedir.

Her Banka Gelir Belgesiz Kredi Kullandırır Mı?

Gelir belgesiz kredi kullandırımı, her bankanın yapacağı ve zorunlu olan bir prosedür olmamakla birlikte, bankaların müşteri portföyüne özel veya mesleğe özel olarak gelir belgesiz kredi kullandırdığı kampanyalara yıl içinde sıklıkla yer verdiği görülmektedir.

Gelir belgesi olmada kredi Denizbank, Akbank, Ziraat Bankası, Odeo Bank gibi devlet veya özel bankaların hepsinde yer alacak bir kampanyayla kullandırılabilir. Maaş müşterilerine, öğretmenlere, memurlara, askerlere ve benzeri meslek gruplarına, kurum kimliği ve nüfus cüzdanı ibraz etmeleri durumunda gelir belgesiz kredi kullandırılabilir.

Gelir belgesi dışındaki diğer evrakların eksiksiz olarak tamamlanması, kredi kullandırım aşamasında elzem olmakla birlikte, her banka, kendi içinde farklı prosedürler uygulayarak farklı belgeler talep ederek ihtiyaç kredisi kullandırımı kampanyası oluşturabilir.

Etiketler: , ,

6 Responses “Gelir Belgesiz Kredi”

 1. Ekim 1, 2017 at 12:10 pm

  krediyeihtiyacimvar

 2. Ekim 1, 2017 at 12:10 pm

  acilkredilazim

 3. Turhan Ergen
  Ekim 1, 2017 at 6:47 pm

  Ben kredi kullanmak istiyorum

 4. KADİR İLDEN
  Ekim 1, 2017 at 6:59 pm

  1000 teleye acil ihtiyacım var

 5. Ahmet
  Ekim 1, 2017 at 9:50 pm

  Borç kapama

 6. hüseyin yolcu
  Ekim 10, 2017 at 3:06 pm

  3000 tl krediye ihtiyacım var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir