Kredi ve Borsa

Garanti Bankası Kredi Başvurusu ve Sonucu


Garanti Bankası Kredi Başvurusu ve Sonucu

Garanti Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu kredi fırsatları arasında ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve avans hesap gibi çeşitli krediler sunulmaktadır. Tabi tüm bu fırsatlar belirli bir prosedür çerçevesinde ve belirli dönemler aralığında gerçekleşmektedir. Ara sıra uygulanan bu fırsatlar, müşterilerin avantajına olmaktadır. Tabi kredi ihtiyacı olan kişilerinde oldukça araştırması gerekmektedir. Çünkü her bankanın kendine uygun olarak sağlamış olduğu faiz oranları, vadesi bulunmaktadır.

 

Garanti Bankası’nın Sunmuş Olduğu Krediler

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisinde, bazı ihtiyaçlar önemsenmiştir. Araba için, ev için, kısa süreli ihtiyaçlar ve diğer ihtiyaçlar gibi ayrım yapılmıştır. Bu ayrım, kişilerin ihtiyaçları düşünülerek yapılmıştır. Araba için kullanılan taşıt kredisi, hayallerinizi süsleyen otomobile uygun olarak çıkartılan bir kredidir. Taşıt kredisinde, bir miktar nakdi olan veya parası olmayan kişiler için kullanabileceği bir kredi olması itibariyle oldukça talep edilmekte ve kullanılmaktadır. Düşük faiz oranları bu kredide oldukça dikkat çekmektedir. Aynı zamanda vade oranları da 48 aya kadar çıkabilmektedir. Taşıt kredilerinde kasko gibi sigorta işlemleri de uygulanmaktadır. Bu sigortanın da farklı bire masrafı bulunmaktadır. Garanti Bankası’nda taşıt kredisi, kendiniz belirleyeceğiniz en uygun ödeme planı ile sahip olabileceğiniz bir kredi türüdür. Ayrıca şunu bilmek gerekir ki, satın alacağınız aracın temin olarak vermek banka için yeterli olacaktır. 2. el kullanılmış olan araçlar için 10 yaşa kadar olan araçlar için kredi hesaplanmaktadır. Kısa süre içerisinde sonuçlandırılması gerçekleşmektedir.

Mortgaga Konut Kredisi

Mortgage konut kredisi için, azalan taksitli, ara ödemeli, özel ödemeli, artan taksitli, değişken faizli, önce sabit sonra değişken faizli, evini gösterene mortgage, işyeri mortgage gibi kredilendirme sistemiyle müşterileriyle buluşmaktadır. Tüm bu kredilendirmelerin içerisinde, faiz oranı, vadesi ve harcamaları gibi çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar ihtiyaç sahiplerine, müşterilere oldukça imkan sunulmaktadır. Konut kredisi, kişinin elinde bir miktar nakde sahip olup gerisini bankadan temin etmek istemesi ile birlikte daha avantajlı hale gelmektedir. Ve konut kredisinde bazı prosedürler oldukça önem taşımaktadır.

 

Kısa süreli ihtiyaçlar için, genellikle insanların aniden duymuş oldukları ve nakde sıkışık oldukları zamanda ihtiyaç duyabilecekleri bir kredi olmaktadır. Avans hesap da, kısa süreli ihtiyaçların karşılanmasında oldukça avantaj sağlamaktadır. Avans hesap, hesapta para yokken nakit çekilebilmesiniz ve ödemelerinde bu sayede rahat bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Avans hesap, bir bakıma vadesiz hesabınıza bağlı olarak hesabınızda bulunan kredili mevduat hesabıdır. Tabi nakit avans da şu şekilde bir işlem gerçekleşmektedir. Sadece nakit olarak çekmiş olduğunuz gün ve tutar için faiz ödemesinde bulunursunuz.

 

Ve tüm kredilerin yanı sıra bir de diğer ihtiyaç diye kapsamı altına aldığı, eğitim ve özel okul kredileri, altın teminatlı kredi, ilk kredim, bedavalı kredi ve emeklilere özel kredi bulunmaktadır. Bu krediler, her biri oldukça önemli ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olarak uygulanan bir kredilendirmedir. Düşük faiz ve cazip koşullarla 36 aya kadar varan vadeler ile birlikte kullanılabilmektedir. Garanti Bankası’nın uygulamış olduğu politikaların kapsamında kredilendirme gerçekleşmektedir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir