Kredi ve Borsa

Düşük Faizli Esnaf Kredisi


Düşük Faizli Esnaf Kredisi

Bazı durumlarda esnaflar ve işletme sahiplerinin işleri istediği düzeyde olmayabilir. Eğer kenarda yatırımları yoksa ya da gerekli kadar sermayesi bulunmuyorsa, işi Esnaf Kredisi almakla çözer. Günümüzde birçok banka esnaflara ve işletmecilere özel birçok kredi seçeneği sunuyor. Bu özelliğin amacı ise esnafların ödemelerini döndürmek ve yüzlerini güldürmektir. Üstelik esnaf kredisi neredeyse% 0,1 civarı gibi çok düşük faizli oluyor. Özellikle de yaz işletmecileri için kış aylarına girerken alabilecekleri çok güzel kredi fırsatları bulunuyor. Üstelik bankaların birçoğu, artık sizin iş yerinizi ziyaret ederek, size hizmet veriyor. Böylece de sizin iş yerinizdeki işleriniz aksamıyor.

Düşük Faiz Avantajı Nedir?

Düşük faiz, sizin çektiğiniz kredi tutarını geri öderken, daha az para ödemenize yardımcı olur. Yani çektiğiniz anapara miktarı ne kadar ise, geri ödeme yapacağınız tutar, üzerine faiz oranı eklenerek hesaplanır. Bu yüzden de esnaflar için en önemli nokta, kredi çekerken ödeyecekleri faiz oranıdır.  Üstelik esnaf iseniz, Düşük Faizli Kredi kullanmanız sizi bireysel kredi çekenlerden daha az ve daha uzun süreli ödeme yapma kolaylığı sağlıyor. Kısaca düşük faiz demek, geri ödeme yaparken, anapara haricinde daha az para ödemek demek.

Düşük Faizli Esnaf Kredisi Kimler Çekebilir?

Kredinin adından da belli olacağı gibi, krediyi almak için esnaf ya da işletme sahibi olmanız gerekiyor.  Tabii işletmenizin büyüklüğü ve sicil kaydınız gibi ayrıntılar da ne kadar kredi çekebileceğinizi ya da kredi çekerken teminat isteyip istemeyeceklerini belirliyor.  Düşük Faizli Esnaf Kredisi çekmek isteyen esnaflarımızın, sürekli işlem yaptığı ve birikim yaptığı bir banka varsa daha fazla kolaylık sağlanıyor.

Esnaf Kredisi çekmek isteyen işletme sahibinden istenilen belgelerin bazıları aşağıdaki gibidir. Bunun haricinde bankanın sizden isteyeceği ek bilgiler ve dokümanlarda olacaktır. Bunun için ilk önce kredi çekmeyi düşündüğünüz bankayla görüşmekte fayda var.

  • Nüfus cüzdanı örneği,
  • 2 adet çekilmiş vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde)
  • Esnaf Oda Kayıt Belgesi,
  • Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve Vergi Levhası Fotokopisi
  • Üzerinize kayıtlı olan belgelenebilir mal varlığı

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir