Kredi ve Borsa

Borsa Nedir ve Nasıl Oynanır ?


Borsa Nedir Ve Nasıl Oynanır

 

Borsa, aracıların sayesinde alıcı ve satıcının karşılaşmış olduğu bir pazar şeklinde tanımlanabilir. Tarafların arasında hisse senedi ile birlikte tahvil ve bono gibi değişik yatırım araçları, belirli kurallar kapsamında el değiştiriyor. Ancak bu esnada alıcıyla satıcının yüz yüze bir duruma gelmesine hiç bir şekilde gerek duyulmuyor. Taraflar yapmayı istedikleri işlemlere göre bir takım emirlerini aracılara iletiyorlar, böylelikle alım ve satım işlemleri gerçekleşiyor.

 

Borsa Nedir ve Oynamanın Yolu Nasıldır

Borsa oynamanın en basit yolu ise, bu işi çok iyi bilen birine ödeme yapıp yatırıma girmektir diyebiliriz. Piyasa içerisinde pek çok nam salmış borsacı yer alıyor ve sizin için istediğiniz işlemleri yapacak, size bir takım tavsiyeler verebilecek birini bulmanızın çok zor olacağını da sanmamaktayız.

 

Bu işi yalnız başına yapmaya karar vermiş olan yatırımcıların online bir işlem gerçekleştirebilmeleri için, hali hazırda pek çok sistem yer almaktadır. Kendi kendinizin brokeri gibi hareket etmek çok daha büyük meblağların kontrol edilmesini ele vermiş olacaktır ve kendinize ise ancak çok daha az bir miktar ayırmış olacaksınızdır. Pek çok bankanın internet bankacılığı ile birlikte basit bir şekilde alım ve satım işlemleri yapabilir, aynı zaman içerisinde hisse takibinde bulunup kazandıran çeşitli borsa tüyolarını da kolay bir şekilde alabilirsiniz.

 

Bu siteler arasından bazıları ise, ekstra bir tavsiye ve de bilgiler sunar iken, bazıları da eğitim videoları ile birlikte krediler veyahut farklı türden avantajlar da sunmaktadır. Bu sitelerde yer alan avantajları iyi bir şekilde değerlendirip hangisinin size en yararlı ve en iyisi olduğuna dikkatli bir şekilde karar vermeniz gereklidir.

 

Borsa Oynama İşlemi

Borsa oynama işlemi (hisseleri alıp satma işlemi) banka hesabınız üzerinden döviz almak kadar basit bir işlemdir. Serbest bir emir verip kağıt alımı yapabilirsiniz. Bu demek oluyor ki, kağıdınız o an içerisindeki en iyi fiyatla işlem görmeye devam edecektir. Fakat hatırlamakta çok büyük bir yarar var ki, satış işlemi biraz olsa zaman alabilir ve de o piyasa çok hızlı bir şekilde değişiyor ise ilk görmüş olduğunuz fiyattan çok daha değişik bir fiyat elde etmiş olabilirsiniz.

 

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir