Kredi ve Borsa

Altın Fiyatları Bir Anda Yükselişe Geçti


Altın Fiyatları Son Durum

Son günlerde ciddi şekilde Amerika’ya kafa tutan Kim’in ülkesi Kuzey Kore’nin hidrojen bombası denemesinin hemen sonrasında Çin Halk Cumhuriyet hariç diğer tüm Asya ülkelerinin borsaları günü düşüşle kapattı. Ertesi gün Avrupa borsaları ise günü sert bir düşüşle başlattı.

Herkes tarafından son zamanlarda en güvenli yatırı araçlarından olan altın bir anda tüm bu olanlardan istifade ederek bir anda yükselişe geçti. Bugün itibariyle altının ons fiyatı 1339,8 dolar seviyesine kadar çıkarak bu yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Altın Dolar ve Euro’daki Dalgalanmalar

Dolar ve Euro’daki ufak dalgalanmalar , dünya genelindeki ülkeler arası sürtüşme sonrası insanlar altına talep göstermeye başladı. Bu talep doğrultusu da altın fiyatının yükselmesine neden oldu.  Bir diğer faktör ise birkaç gün önce Amerika Birleşik Devletleri’nde açıklanan tarım tarım dışı istihdam sonuçların beklenilenin aksine kötü olmasından dolayı 1328 den 1325 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Fakat tüm bunlara rağmen Kuzey Kore’nin hidrojen bombası denemesi tekrar altın fiyatının yükselmesine neden oldu.

Şu an altının ons fiyatı 1334 dolar seviyesinde devam ediyor. Önümüzdeki günlerde altın fiyatının 1370 dolar seviyelerine ulaşması bekleniyor. Bu tahminden yola çıkarak altın talebi daha da artacak gibi görünüyor.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir