Kredi ve Borsa

Akbank Çalışma Saatleri


Akbank Çalışma Saatleri

Akbank Türkiyenin en önemli bankalarından biri olup kurulduğu günden beri halka hizmet vermektedir. Akbank ilk olarak 1948 yılında Türkiyenin en önemli iş adamlarından biri olan Sabancı ortaklığında kurulan bir bankadır. Özel girişim olmasının yanında ilk olarak kuruluş amacı pamuk üreten çiftçiye destek olmak için onlara çeşitli kredi vermek amacıyla kurulmuştur. Akbank kuruluşundaki amacını gerçekleştirmekle beraber bugün yabancı ortaklarda barındıran bir kuruluştur. Bu sebeple birçok şubesiyle Türkiyenin her yerinde hizmet vermektedir. Akbank bu kadar yoğun ilgiyle karşılasınca elbette onun izini diğer bankalarda takip etmiş ve halka hizmet amacıyla Türkiyede birçok özel banka girişimi kurulmuştur.

Bankaların Çalışma Saatleri ve Akbank Çalışma Saatleri

Bankalar belirli bir düzene uyarak işlem yapma yetkisine sahi olurlar. Genellikle bankaların çalışma saatlerini kendileri belirlediği gibi bankacılık sektörü de bu düzeni belirlemektedir. Türkiye genelinde hem yaz döneminde hem de kış döneminde öğleye kadar sabah mesaisi ve öğleden sonraki mesai olmak üzere ikili bir mesai sistemi belirlenmiştir. Sabah 9 dan başlayarak 12. 30 a kadar süren sabah mesaisini bir saatlik bir ara takip eder. 13. 30’a kadar süren öğle tatili boyunca bankalar kapalı olur. Bunun yanında bu saatlerde işlem yapılmaz. 13.30 ve 17.30’ a kadar öğleden sonraki mesai başlar. Bu saatler aralığında istediğiniz bankacılık işlemlerini istediğiniz şubeye giderek yapabilirsiniz.

Bankaya Gitmenize Gerek Yok

Akbank cep bankacılığını kullanarak sizde bankaya gitmeden birçok işleminizi hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. fatura ödemeleri, EFT, havale, para gönderme ve para alma işlemlerinizi Akbank cep uygulamasını indirip yükleyerek kolay bir şekilde yapabilirsiniz. banka sırası beklemeden evinizden çıkmadan bu işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz. cep bankacılığının gelişmesiyle birlikte artık birçok insan işlemlerini bankaya giderek yapmıyor. Bu sayede bankada sıra bekleyerek zaman kaybı yaşamıyor. Dilerseniz bankanın müşterisi olduğunuzu da söyleyerek bankaya gittiğiniz de bile hem gişe işlemlerinde hem de diğer işlemlerinizde öne geçebilirsiniz. Bakanın size tanıdı bu fırsatlardan yararlanmak için Akbank müşteri temsilcisiyle görüşebilir ve bankanın reklamlarını takip edebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir